U Biogradu 24. ožujka 2013. održano je PRVENSTVO HRVATSKE za mlađe kadete i mlađe kadetkinje u borbama. Karate klub Hrvatski Dragovoljac je na ovom prvenstvu ostvario izuzetan uspjeh u kategoriji mlađi kadeti -45 kg, gdje su dva naša borca Paul Karačić i širokobriježanin Marijan Šušak u vrlo jakoj konkurenciji među 25 karatista izborila finale. Slavio je Paul u izvrsnoj borbi rezultatom 8-4, nakon preokreta 20sec prije kraja kada je Marijan vodio s 4-1. Na putu do obrane prošlogodišnjeg naslova Paul je svladao još četiri protivnika: Vladušića iz Ploča 2-0, Karakaša iz NEXE 8-0, Mrakužića iz Jastreba 4-3 i Tonkovića iz Kostrene 2-0. Na ovom PH odličan dojam ostavili su i naši Jerko Đurinović u +57 kg i Nejla Gagula u mlađim kadetkinjama -55 kg, koji su oboje zauzeli 7.mjesto. Jerko se u kategoriji s 23 prijavljenih nakon početnog poraza od Bubnića iz Kvarnera kasnijeg finaliste borio u repasažu, gdje je savladao prvu prepreku s 6-2, ali zapeo na drugoj s 0-3. Borbena Nejla je odlično otvorila svoju kategoriju pobjedom od 7-0, zatim je nesretno poražena u 2.kolu rezultatom 1-4. Veliku potporu natjecateljima pružili su treneri Albin Majstorović i Luka Požgaj.

U poretku klubova za kategorije ml.kadeti i ml.kadetkinje KK Hrvatski Dragovoljac je zauzeo visoko 2.mjesto. Čestitke na osvojenim medaljama i prikazanim borbama.