U subotu 02.ožujka 2013. održan je tradicionalni 11. KARATE FEST – Virovitica Open. Na ovom velikom međunarodnom karate turniru nastupilo je 560 natjecatelja iz 63 kluba iz Slovenije, Mađarske, Rumunjske, Srbije, Crne Gore i Hrvatske. Naš dvojac Luka Požgaj i Paul Karačić je uspješno odradio ovo natjecanje, koje je služilo kao dobra priprema za predstojeća državna prvenstva u seniorima i mlađim kadetima. Luka je osvojio 3.mjesto u kategoriji seniori -75 kg, pobjedivši Grgurića iz Ri Croatia s 2-1, zatim je uslijedio poraz od Šurbeka iz Tuškanca s 0-2, te pobjeda za broncu u meču protiv Ciglara iz Studenta od 2-0. Paul je u mlađim kadetima -45 kg do finala stigao pobjedama protiv Kovačića iz Nedelišća nakon jednoglasnog preglašavanja i Mijatovića iz Koprivnice rezultatom 1-0. U finalu smo gledali zanimljivu borbu protiv Skočaka iz Susedgrada, gdje je Paul nesretno izgubio u posljednoj sekundi s 0-1 i time uzeo srebrnu medalju.